«
  1. Anasayfa
  2. Kripto
  3. Ripple, 1 Milyar XRP’yi Serbest Bıraktı

Ripple, 1 Milyar XRP’yi Serbest Bıraktı

ripple

Whale Alert’te yer alan bilgiye göre, Ripple, 1 milyar XRP’nin kilidini açtı. Bu programlanmış XRP sürümleri, 2017’den beri düzenli olarak her yeni ayın ilk günü gerçekleştiriliyor.

Ripple, Ay Başı XRP Hamlesini Yaptı

Ocak 2022 geride kaldı. Şubat ayıyla birlikte gözlerin çevrildiği projelerden biri de Ripple oldu. Ripple, her yeni ayda olduğu gibi Şubat 2022’de de bir miktar XRP’nin kilidini açtı. Bu kez milyar 1 milyar adet olarak açıklandı. Bu arada piyasaya sürülen XRP’ler iki parçaya bölündü ve 500 milyonluk XRP olarak serbest bırakıldı.

Piyasaya sürülmesinden birkaç saat sonra Ripple, genellikle 800-900 milyon kilidi açılmış XRP’yi emanete geri kilitliyor. Kalan 200 milyonu ise operasyonel giderlere ayırıyor. Kripto borsalarına şu anda dolaşımdakinden daha fazla XRP ekleniyor. Ancak, bunun fiyata olumsuz herhangi bir etkisi olmadığını da söyleyelim.

U.Today‘e göre, teknoloji devi bu programlanmış XRP sürümlerini 2017’de başlattığında, plan 55 milyarın dolaşıma girmesine izin vermekti, bu nedenle Ripple’ın bu yıl bir noktada XRP’lerin kilidini açmayı bırakması muhtemel.

Haberin yazımı sırasında XRP, CoinMarketCap verilerine göre, 0.6024 dolardan işlem görüyor.

Bir Cevap Yaz
What Was Your Reaction?

Sercan Bilik Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *