«
  1. Anasayfa
  2. Coin Rehberi
  3. Ripple Hukuk Danışmanı: SEC’in Yaptığı Zorbalık

Ripple Hukuk Danışmanı: SEC’in Yaptığı Zorbalık

Ripple-Genel-Danişmanindan-SEC-Eleştirisi-Yaptiği-Zorbalik

Ripple ve SEC arasındaki dava kızışmaya devam ederken, Ripple Baş Hukuk Danışmanından SEC eleştirisi geldi. Ripple Baş Hukuk Danışmanı Stuart Alderoty, ABD’den “mantıklı” kripto düzenlemesine acil ihtiyacı vurgularken, SEC’in yaklaşımını “zorbalık” olarak nitelendirdi.

Ripple Hukuk Danışmanı SEC’i Eleştirdi

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) birçok yerden eleştiriler almaya devam ediyor. Uzun zamandır kriptolara ve kripto şirketlerine karşı tutumu nedeniyle eleştirilen SEC, Ripple söz konusu olduğunda da kınanmaya devam ediyor. Son olarak Ripple’ın Baş Hukuk Danışmanı Stuart Alderoty tarafından kaleme alınan bir makalede SEC’in hamleleri “zorbalık” olarak ele alındı.

Alderoty, en son makalesinde, Temsilciler Meclisi Finansal Hizmetler Alt Komitesi tarafından geçen hafta düzenlenen Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun (SEC) icra bölümüne odaklanan bir gözetim duruşması sırasında Rep. Sherman’ın “temel dışı” sözlerine atıfta bulundu. Makalede şu kısımlar dikkat çekti:

“SEC, kural koyma yoluyla düzenleyici netlik sağlamak yerine, düzenleme gibi görünen kanıtlanmamış iddialara odaklanarak kripto piyasalarına zorbalık yapıyor. Düzenleme gibi görünen kanıtlanmamış iddialar, denetlenmeyen bir düzenleyicinin kaprislerine kapılmış tüketicilere ve pazarlara zarar veren kötü bir politikadır”

Bir Cevap Yaz
What Was Your Reaction?

cem boz Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *