«
  1. Anasayfa
  2. Kripto
  3. Ripple (XRP) Yatırımcıları Şimdiden Zaferi Kutluyor: İşte Son Gelişmeler!

Ripple (XRP) Yatırımcıları Şimdiden Zaferi Kutluyor: İşte Son Gelişmeler!

Ripple (XRP) Yatırımcıları Şimdiden Zaferi Kutluyor

Ripple, 2020 yılının sonunda açılan menkul kıymet davası ile hem sarsıldı hem de XRP’nin sarsılmasına yol açtı. XRP yatırımcılarının yaşadığı büyük kriz ve sorun, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonunun (SEC) yol açtığı bir durum.

Yaşanan bu son gelişmeler ile  XRP üzerindeki kara bulutlar yavaş yavaş dağılmaya başladı gibi gözüküyor.

Ripple Ekibi Zafere Gidiyor

Ripple, Bill Hinman‘ın 2018 yılındaki görüşmesi ve konuşmasındaki bazı belgeleri halka açıklamak zorunda kalsa da DDP başvurusu yaparak en azından konuşmanın geri kalanının mahkemeye girmesini engellemeye çalıştı.

Ripple ise buna karşı çıkarak SEC’inin bilgi saklamak istediğini vurguladı ve duruma itiraz etti. SEC, Hinman’ın konuşmasının “kişisel görüşleri” yansıttığını belirttikten sonra bile bunun mahkeme evraklarına girmemesini talep ederek aslında ikileme düştü.

Ripple ekibi ise SEC’inin şu an yapmaya çalıştığı şey ile aslında bu konuşmayı “kişisel görüş” ve “kurum görüşü” arasında bir boşluğa düşürmeye çalıştığını aktardı.

XRP yatırımcıları ise şimdiden zaferi kutlamaya başlamış gibi gözüküyor. SEC davasına bakan hakim Analisa Torres, SEC’inin itirazını reddetti ve Ripple’ın savunmasına devam edebileceğini aktardı.

Buna ek olarak Ripple kısa süre önce çok önemli iki evrakın mahkemeye sunulmasını da sağlamıştı. XRP’nin piyasaya sürülmesinden önce yasal danışmanlık aldığını ispatlayan Ripple, şimdi Hinman’ın konuşmasını mahkemeye çıkartmaya çalışıyor. Bunun gelmesi ise XRP için zafer olabilir.

Bir Cevap Yaz
What Was Your Reaction?

admin Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *