«
  1. Anasayfa
  2. Kripto
  3. Ripple Yöneticisinden Çarpıcı Bitcoin Yorumu: Felaket Olur!

Ripple Yöneticisinden Çarpıcı Bitcoin Yorumu: Felaket Olur!

skp

Ripple’ın baş teknoloji sorumlusu David Schwartz, yakın tarihli bir tweet’te ABD hükümetinin Bitcoin (BTC)’i yasaklamasının Ripple için “felaket” olacağını söyledi.

”Aynı durum Ethereum için de geçerli”

Ripple yöneticisine göre, aynı durum, potansiyel olarak kayıtlı olmayan bir menkul kıymet olarak sınıflandırılan Ethereum çin de geçerli olacak. Castle Island Ventures’tan Nic Carter paylaştığı bir tweet’te Ripple’ı SEC davasındaki iddialarıyla Bitcoin ve Ethereum’u baltalamaya çalışmakla suçladı. Schwartz’ın yorumları, bu tweet’e yanıt olarak geldi. Ripple CEO’su Brad Garlinghouse, Bitcoin’i enerji kullanımı nedeniyle defalarca eleştirdi. Yönetici, geçen Nisan ayında, XRP’nin  BTC’den 100 bin kat daha enerji tasarrufu sağladığını belirtti. Topluluğun tepkisiyle karşılaştıktan sonra, şirketin CEO‘su Bitcoin’in yasaklanmasını savunmadığını açıkladı.

This is comically absurd. Either of those two things would be disastrous for @Ripple. 

— 𝙳𝚊𝚟𝚒𝚍 𝚂𝚌𝚑𝚠𝚊𝚛𝚝𝚣 (@JoelKatz) January 16, 2022

Eski Ripple CEO’su Chris Larsen, Bitcoin söz konusu olduğunda çok daha sert bir duruş sergiledi. Geçen Eylül ayında, SEC’i Bitcoin madencilerini cezalandırmaya çağırdı ve BTC’nin hisse kanıtına geçerek Ethereum’u takip etmesi gerektiğini iddia etti. Larsen, Aralık ayında, kripto para topluluğu içinde geniş çapta alay konusu olan bir blog yazısında, büyük ABD madencilik şirketlerinin neredeyse imkansız olan kod değişikliğinden yararlanabileceğini açıkladı. Schwartz’ın kendisi, bu yorumu çalışma kanıtı algoritmasını “teknolojik olarak imkansız” olarak nitelendirerek oldukça sert eleştirdi. Yönetici ayrıca Bitcoin’in yeterince merkeziyetsiz olmadığını ve bu da onu saldırılara karşı savunmasız hale getirdiğini savundu.

Bir Cevap Yaz
What Was Your Reaction?

admin Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *