«
  1. Anasayfa
  2. Bitcoin
  3. Satoshi Nakamoto İddiaları Gündemde, Gizemli BTC Cüzdanı 12 Yıl Sonra Hareket Etti

Satoshi Nakamoto İddiaları Gündemde, Gizemli BTC Cüzdanı 12 Yıl Sonra Hareket Etti

i (91)

İki büyük Bitcoin (BTC) adresi, 12 yılın üzerindeki bir hareketsizliğin ardından hareket etti. Toplulukta Satoshi Nakamoto geri döndü spekülasyonları yeniden yayıldı.

Blok zincir veri takip platformu BTCparser, Whale Alert’ın da belirttiği iki büyük Bitcoin adresinin, 2009 yılından bu yana ilk defa 100 BTC hareket ettirdiğini tespit etti.

İki adresten daha eski olan 22 Kasım 2009’da oluşturuldu ve bilinmeyen bir adrese 50 BTC’den biraz fazla gönderdi. Daha yeni olan adres ise 23 Kasım 2009’da oluşturuldu ve bilinmeyen başka bir adrese 50 BTC’den biraz fazla transfer yaptı.

İki adreste başlangıçta 50 BTC’ye sahipti ancak arada geçen zamanda çok az BTC artışı kaydettiler. Bu adreslere gönderilen küçük miktarlardaki Bitcoin, genellikle cüzdanlara gönderilen küçük miktarlar, genelde “tozlama saldırıları” olarak da bilinen bir yöntemdir. Bu yöntemde amaç, cüzdanların sahibini ortaya çıkarmaktır. Kripto para toplulukları uzun zamandır Satoshi Nakamoto’nun kimliğini merak ettiği için, uzun süre hareketsiz kalan ve öncü BTC cüzdanlarına bu tür denemelerin yapıldığı bilinen bir gerçek.

satoshi nakamoto

Çok erken tarihlerde açılan bu cüzdanlar, uzun bir süre sonra hareket edince, topluluk hemen Satoshi Nakamoto geri mi döndü haberlerini yaymaya başladı. Satoshi’nin şu anki değerler 43 milyar doları aşan BTC’ye sahip olduğu veya en azından çıkardığı düşünülüyor.

Şimdiye kadar, iki adresin bilinen son etkinliği, Bitcoin’in Ocak 2009’da çıkarılmasından on bir aydan kısa bir süre sonra gerçekleşti. Ayrıca, Satoshi’nin ortadan kaybolmasından 12 aydan biraz daha uzun bir süre önce gerçekleşti.

Satoshi Nakamoto’nun bilinen en son halka açık olarak doğrulanabilen hareketi, Aralık 2010’da BitcoinTalk isim forumda gerçekleşti. Takma ad kullanan yaratıcının hizmet reddi saldırılarını önlemek için tasarlanmış bir Bitcoin yazılım güncellemesinden bahsettiği zaman görülmüştü.

Bitcoin, Kasım 2009’da yaklaşık 0,001 dolardan işlem görüyordu. Öncü kripto para birimi, yazı yazılırken 43.482 dolardan işlem görüyor.

Bir Cevap Yaz
What Was Your Reaction?

cem boz Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *