«
  1. Anasayfa
  2. Bitcoin
  3. SHIB ve FTT’yi Geride Bıraktı: Bu Altcoin Balinaların En Çok Trade Ettiği Token Haline Geldi!

SHIB ve FTT’yi Geride Bıraktı: Bu Altcoin Balinaların En Çok Trade Ettiği Token Haline Geldi!

i - 2022-03-22T172233.349

Popüler non-fungible token (NFT) koleksiyonu Bored Ape Yacht Club’ın yaratıcılarının piyasaya sürdüğü kripto para birimi token’ı olan ApeCoin (APE), son 24 saat içinde en çok işlem gören 1.000 Ethereum (ETH) cüzdanı arasında en çok trade edilen dijital varlık haline geldi.

Kripto para biriminin balinaların en çok trade ettiği token’lar listesinde lider konuma ilerlemesiyle ilgili bu gelişme, balina takip platformu WhaleStats tarafından 21 Mart’ta paylaşıldı:

ApeCoin ayrıca, kripto para birimi veri platformu WhaleStats’tan alınan verilere göre, yazım sırasında ortalama 42,302 dolarlık satın alma değeri ve 4,103 token’lık alımlar ile Ethereum balinaları tarafından en çok satın satın alınan ilk on token arasında beşinci sırada yerini aldı. APE bunun yanı sıra en çok kullanılan akıllı sözleşmeler listesinde de 2. sırada bulunuyor.

Balinalar yoğun bir şekilde Apecoin alıyor

Balina izleme platformu, mevcut en büyük 20. ETH balinasının, ApeCoin‘e (APE) 4.20 milyon doların üzerinde yatırım yaptığını tespit etti. Bu balina tek işlemde 300,000 token topladı.

Anack ApeCoin’e ilgi gösteren tek balina bu değildi. WhaleStats, var olan en büyük 10. ETH balinasının da değeri 4.2 milyon dolardan fazla olan 300.000 APE token biriktirdiğini söyledi. ApeCoin alım çılgınlığına dokuzuncu en büyük ETH balinası da girdi ve 2.84 milyon dolar değerinde 216.220 APE’i mideye indirdi.

Bunların yanı sıra, ilk 10’daki balinalardan birisi daha sürüye katıldı, sekizinci en zengin Ethereum balinası, 1.17 milyon dolar değerinde 84.090 APE token satın aldı.

ApeCoin (APE) nedir?

ApeCoin (APE), Bored Ape Yacht Club (BAYC) ekosisteminin merkeziyetsiz topluluk yapısını güçlendirmek amacıyla tasarlanmış topluluğa ve ana şirketi Yuga Labs’ın sahip olduğu toplulukların koleksiyonlarına hizmet eden bir yönetişim ve hizmet token’ıdır.

ApeCoin, merkezi olmayan bir kuruluş olan ApeDAO tarafından Perşembe günü başlatılan ve şirketin Web3 çabalarını desteklemek için kültür, oyun ve ticaret için kullanılacak bir token’dır.

ApeCoin piyasada oldukça hızlı benimsendi

ApeCoin (APE) oldukça yeni bir kripto para birimi olmasına rağmen, FTX, Coinbase Global COIN, Binance, Gemini, Voyager Digital, Kraken ve eToro dahil olmak üzere birçok büyük borsada halihazırda listelendi.

Bununla da kalmayan kripto para biriminin Times dergisinin dijital abonelikleri için ödeme yöntemi olarak kullanılacağı açıklandı. Time dergisinin web3 topluluk girişimi olan TIMEPieces, 20 Mart’ta popüler derginin “önümüzdeki haftalarda” dijital abonelikleri için bir ödeme şekli olarak ApeCoin’i kabul etmeye başlayacağını paylaştı.

Kripto izleme platformu CryptoSlam’den alınan verilere göre, Bored Apes Yacht Cub, 1.54 milyar dolar ile satış hacmine göre tüm zamanların üçüncü en değerli NFT koleksiyonudur. Sadece Axie Infinity (AXS) ve CryptoPunks ondan önce gelir.

Bir Cevap Yaz
What Was Your Reaction?

cem boz Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *