Shiba Inu Sahipleri Dikkat, Dolandırıcılar Yeniden Hareketlendi

Önde gelen meme coin Shiba Inu (SHIB), dolandırıcıların odak noktasında olmaya devam ediyor. Shiba Inu sahiplerini hedefleyen hacker’lar, Shiba programlarını taklit ederek cüzdanları boşaltmaya çalışıyor.

“Shiba Inu: Deployer” başlıklı yakın tarihli bir blog yazısında geliştiricisi Kaal Dhairya, Shiba Inu topluluğunu bu tür sahte programlara düşmenin tehlikeleri konusunda uyardı.

Geliştirici, program üzerinde yeni bir sözleşmenin bulunmasının ardından uyarı vermenin zorunlu hale geldiğini kaydetti. Geliştiriciye göre bu sözleşme, bir işlemle ilgili bilgileri gizleyerek kötü niyetli olaylar yayma kapasitesine sahip durumda.

Bu yöntemle, iyi korunduğu düşünülen güvenilir cüzdanlarla dahi bir ilişkilendirme yapılabilir. Geliştirici, sözleşmeyi inceledikten sonra, şüpheli olmayan kişileri dolandırmak ve pazarlama faaliyetleri gibi farklı amaçlarla kullanılabileceğinin gözlemlendiğini kaydetti.

shiba inu meme coin

Dolandırıcıların kullandığı bu yöntem elbette ilk değil, hacker’lar ERC-20 onay işlevini kullanarak diğer kullanıcıların varlıklarını, sahte coin’ler ile çaldığına daha önce de şahit olundu.

Shiba Inu Sahipleri Dikkatli Olmalı

Bununla birlikte, bu saldırılara kurban gitmemek için, geliştirici, Shiba Inu sahiplerine topluluk içindeki olaylara karşı daha uyanık olmaları çağrısında bulundu.

“Dolandırıcılar/akıllı pazarlamacılar milyonlarca insanı kandırmak için programlamayı kullanıyorlar, bazen daha kötü niyetli kodlar token‘ın onaylanması üzerine cüzdanınızı tüketebilir, bunu her zaman görüyoruz ve bu konuda hiçbir şey yapamıyoruz.”

Shiba Inu, meteorik yükselişinin yeni bir kripto milyoner önbelleğine yol açmasından sonra geçen yıl popüler bir dijital varlık haline geldi. Meme coin’in Dogecoin rakibi olarak görülmeye başlanması ise işleri daha da ilerletti.

Shiba Inu yetkilileri ise herhangi bir hediye, airdrop vb. şeyler olmadığını belirtti.

Leave a Comment

Your email address will not be published.