Shiba Inu (SHIB), Büyük SHIB Yakımına Rağmen Baskı Altında Kalmaya Devam Ediyor!

Shiba Inu (SHIB) bir süredir tutarlı bir şekilde satış baskısı altında kalmaya devam ediyor gibi görünüyor ve kayıp vermeye devame diyor. Öte yandan yakılan Shiba Inu token’larının sayısı, dolaşımdaki arzını tutarlı bir şekilde azaltmaya devam ediyor.

SHIB Düşüşlerden Kaçmaya Çalışıyor

Shiba Inu fiyatı geçen hafta boyunca sürekli olarak fiyatında düşüş kaydett. Meme coin’in fiyatı geçtiğimiz hafta toplamda %6.5 değer kaybetti ve şu anda da bu düşüş trendini korumaya devam ediyor. Bu düşüşler sürerken meme coin’in dolaşımdaki arzını azaltmak için yakılan Shiba Inu token’larının sayısında bir artış oldu. Tarihsel olarak, arzdaki bir azalma, meme coin’de bir fiyat rallisini körükleyebilir.

Shibburn verilerine göre, son yedi gün içinde yaklaşık 104 milyon SHIB token’ı yakıldı. Bu token’lar kullanılamayacak cüzdanlara gönderilerek borsalar veya trader’lar tarafından kullanılamaması için arzdan kaldırıldı. 103,8 milyondan fazla Shiba Inu token bu cüzdanlara gönderilerek dolaşımdan çıkarıldı. Shiba Inu topluluğu bu yakma işlemlerini 58 işlemde transferde tamamladı. 24 saat içinde, Shiba Inu token’ları dolaşımdaki arzdan kaldırıldı.

Meme coin‘in yanma oranı şu anda %12,53 ve dolaşımdaki arz 54 trilyona kadar geriledi.

FXStreet analistleri Shiba Inu fiyat trendini değerlendirdi ve meme coin üzerindeki satış baskısında bir artış yaşanabileceğini ileri sürdü. Analistler, Shiba Inu fiyatının 55 günlük Üstel Hareketli Ortalamanın üzerine çıkamadığını ve Dogecoin katili üzerindeki aşağı yönlü baskının arttığını belirtiyor. Shiba Inu fiyatı bir sonraki desteğini Ocak 2022’nin en düşük seviyesinde bulabilir ve göstergeler meme coin için aşağı yönlü bir geleceğe işaret ediyor.

Leave a Comment

Your email address will not be published.