«
  1. Anasayfa
  2. Blockchain
  3. Solana tabanlı altcoin roketledi: Bu hafta yüzde 200’ü geçti!

Solana tabanlı altcoin roketledi: Bu hafta yüzde 200’ü geçti!

1631057048-Sep8Solanacriptomonedaaltcoin.jpg

 Kripto varlıklar bu haftayı son derece dinamik geçirdi. Çıkışlar dikkat çekerken roketleyen varlık sayısı bir hayli fazlaydı. Altcoin piyasasında çıkış yakalayan pek çok varlık, arkasına bakmadan uzaya çıktı. İşte o varlıklardan biri de GMT.

Solana merkezli oyna-kazan projesi STEPN’in yönetim simgesi olan GMT, büyük bir spor markasıyla ortaklık kurduğu haberi piyasayı salladı. Altcoin spekülasyonlar üzerine bu hafta değerini üç katına çıkardı. Proje ayrıca, 2022’nin ilk çeyreğinde, tokenları yakmak ve ekosistemini genişletmek için kullanmayı planlaması ilerlemesine yardımcı oldu.

GMT, son yedi gün içinde %245 artarak Cuma günü 3,07$’lık rekor seviyeye çıktı. Bu hafta en iyi performans gösteren tokenler arasında yer aldı. Piyasa sermayesi de 1,5 milyar doların üzerine çıktı.

Solana tabanlı altcoin bir anda canlandı

STEPN kendini bir yaşam tarzı Web3 uygulaması olarak sunuyor. Kullanıcıları koşu veya yürüyüş için tokenlarla ödüllendiriyor. Uygulamanın kullanıcılarının, önce NFT spor ayakkabılarını Solana’yı (SOL) kullanarak üretmeleri ve daha sonra ödüller oluşturmak için uygulamada donatmaları gerekiyor. GMT, uygulama tarafından ödenen ödüllerden biri. Diğeri, yeni NFT’leri basmak için kullanılabilen GST.

SOL, piyasa değeri ile altıncı en büyük kripto para olmasından dolayı altcoin tarafına etkisi oldu. Etkiyi ise en fazla Solana tabanlı projeler gördü.

Büyük STEPN spor ortaklığı yakında geliyor mu?

Bu haftanın başlarında proje , Solana risk sermayesi fonu Solar Eco Fund ile yaptığı röportajda büyük bir spor markasıyla olası bir ortaklığa işaret etti. Nike ve Adidas gibi büyük markaların STEPN için bir tehdit oluşturup oluşturmadığı sorulduğunda proje, konuyla ilgili “yakında” bir açıklama yapacağını söyledi.

Bir Cevap Yaz
What Was Your Reaction?

admin Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *