«
  1. Anasayfa
  2. Bitcoin
  3. Son Dakika: FED, Olağanüstü Toplantı Kararı Aldı! Kripto Paralar Nasıl Etkilenecek?

Son Dakika: FED, Olağanüstü Toplantı Kararı Aldı! Kripto Paralar Nasıl Etkilenecek?

fed

Kripto para piyasasını yakından ilgilendiren FED toplantıları devam ediyor. Öyle ki FED, bugün yaptığı bir açıklama ile olağanüstü bir toplantı kararı aldı. İşte toplantının detayları…

FED’den Olağanüstü Toplantı Kararı

FED geçtiğimiz gün Türkiye saatiyle 16.30’da ABD Şubat ayı yıllık enflasyon rakamlarını açıkladı. FED’in bu açıklamasının ardından kripto para piyasası hareketlendi. Öyle ki lider kripto para birimi Bitcoin (BTC), yapılan bu açıklamanın ardından düşüşe geçti ve 43.000 dolar seviyelerine kadar geriledi.

Ancak sadece saatler içerisinde Bitcoin fiyatı hızlı bir artışa geçti ve 45.800 dolar seviyelerine kadar yükseldi.

FED, bugün yaptığı yeni bir açıklama ile olağanüstü bir toplantı kararı verdiğini duyurdu. FED toplantısı 14 Şubat Pazartesi günü Türkiye saatiyle 19.30’da gerçekleştirilecek.

FED’in bu toplantıda yapacağı açıklamalar, kripto para yatırımcılarını yakından ilgilendiriyor. Çünkü FED‘in bugüne kadar aldığı kararlar ve yaptığı açıklamalar kripto para piyasasını oldukça fazla etkilediği biliniyor.

Bitcoin’de Sert Fiyat Hareketleri Gerçekleşebilir

Piyasa değeri bakımından en büyük kripto para birimi olan Bitcoin (BTC), FED’in toplantı sonrasında vereceği kararlar ile birlikte sert hareketler yapabilir.

Öyle ki Bitcoin, geçtiğimiz gün açıklanan enflasyon oranlarının ardından hızlı bir düşüş başlattı ve daha sonrasında yeniden artışa geçerek 46.000 dolar seviyesine kadar yaklaştı.

Öte yandan geçtiğimiz FED toplantılarının kripto para piyasası üzerindeki etkilerine bakacak olursak 27 Ocak’ta yapılan FED toplantısı sonrasında yapılan açıklamaların ardından lider kripto para birimi Bitcoin‘in fiyatında yine düşüş gözlemlendi. O tarihlerde 38.900 dolar seviyelerinden işlem gören BTC, toplantının hemen ardından düşüşe geçti ve 35.900 dolar seviyelerinde kendine destek buldu.

İçeriğin kaleme alındığı an itibarıyla ise amiral gemisi kripto para birimi Bitcoin, CoinMarketCap verilerine göre son 24 saatte %2.81’lik bir düşüşle 43.447 dolardan alım satım işlemi görmeye devam ediyor.

Bir Cevap Yaz
What Was Your Reaction?

admin Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *