«
  1. Anasayfa
  2. Kripto
  3. Tether Hazinesinden Binance’e 1 Milyar Dolar Gönderildi

Tether Hazinesinden Binance’e 1 Milyar Dolar Gönderildi

Tether Hazinesinden Binance’e 1 Milyar Dolar Gönderildi

Kripto para piyasası son zamanların en kötü günlerini yaşıyor. Bitcoin (BTC) 34.400 dolar seviyesinde işlem görürken, altcoin‘lerde de düşüş sürüyor. Ancak bu gelişmeler sırasında Tether‘in 1 milyar dolarlık transferi dikkat çekiyor. Öyle ki Tether, hazinesinde 1 milyar doları Binance’e aktardı.

Tehter Tarafından Binance’e Yapılan Transfer Hakkında Açıklama Geldi

Tether’in Binance’e yaptığı transfer kısa bir süre içerisinde dikkatleri üzerine çekti. Whale Alert tarafından bildirilen transfer hakkında Tether, henüz işlem gerçekleştirilmeden önce açıklamada bulunmuştu.

Tether yaptığı açıklamda şu detaylara yer verdi:

“Birkaç dakika içinde Tether, 2 milyar USDT’lik bir işlem gerçekleştirecek. Bu işlemde Tron TRC20‘den Ethereum ERC20‘ye dönüşen bir zincir takası gerçekleştirmek için bir 3. taraf uygulama ile koordine olacak. Tehter toplam arzı ise bu süreçte değişmeyecek.”

Bu, Tether’in yeni USDT basmadığı ve yalnızca Tron’dan Ethereum’a para dağıtıp Binance’e gönderdiği anlamına geliyor. Diğer taraftan işlem henüz gerçekleştirilmeden yapılan bu açıklama, son dönemde düzenleyicilerin dikkatini çeken Tether’in şefaflık politikasının bir parçası olarak dikkatlerden kaçmadı.

Bir Cevap Yaz
What Was Your Reaction?

Sercan Bilik Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *