TribeToken – Merkezsiz Hayır Platformu

Share This:

Hayır amaçlı, yenilikçi, merkezsiz dijital jeton (token) TribeToken
ICO açılışı: 24 Temmuz 2017 15:00 TSİ
ICO kapanışı: 14 Ağustos 2017 15:00 TSİ

TribeToken’ın kullanım amacı nelerdir?

TribeToken (TRIBE) kendi Token’larını kullanan merkezileştirilmemiş bir bağış platformudur. Diğer Token’ların aksine TribeToken sadece bağış projelerine adanmıştır.

TribeToken’lar piyasalarda işlem görebilecek ve kendi platformu üzerinde bağış kampanyaları yaratmak ve bağış göndermek için kullanılabilcektir.

Günümüz dünyasının en büyük problemlerinden bazıları ise hava ve toprak kirliliği, yemek ve su kıtlıklıkları, gelişmekte olan ülkelerdeki araç eksiklikleri ve bu koşullar sebebiyle zor durumda olan insanlara yardım ulaştırma zorlukları. Mesafeler ve ulaşım zorlukları sebebiyle bu ve benzeri sorunlar ile karşılaşan insanlara yardım göndermek için TribeToken bir çözüm görevi görecektir.

TribeToken kullanarak çok düşük ücretler ile dünyanın herhangi bir yerindeki herhangi bir insana herhangi bir anda bağış göndermek mümkün olacak. Internet aracılığı ile iletilebilcek bu yardımlar ise çok kısa zamanda ulaşmış olacak.

Teknik Altyapı ve avantajları

Tribe token güvenli olan Ethereum Blockchain’ini kullanmaktadır. Herhangi bir merkezi sunucu veya otoriteye bağlı olmadığı için kimse kullanımını kontrol edip durduramayacak ve Token’lar dondurulamayacaktır.

Bağış kampanyalarında ve yardım gönderirken Token kullanımının en büyük avantajı ise geleneksel yardım gönderme yöntemlerinin aksine tamamen şeffaflık sağlamasıdır. Gönderilen ücretin gerçekten ne kadarının ilgili kuruluş veya kişiye ulaştığı gönderim aşamasında bilenecektir.

Bir geri bildirim sistemi ile yardım kuruluşları teslim alınan fonun ne kadarının kullanıldığı, seçilmiş medya gönderileri ile de ilerlemelerini ve etkinliklerini gösterebileceklerdir. Bağış yapanlar tam olarak yaptıkları bağış ile ne gerçekleştirildiğini takip edebileceklerdir.

TribeToken platformu

TribeToken platformunda hayır kurumlarına bağış gönderilebilir veya kendi bağış kuruluşunuzu yaratabilirsiniz. Platform üzerinde kayıtlı kuruluşların doğrulanmış bir etiketi olacaktır. Sadece işlem ücretlerini karşılayabilmek için minimum bir ücret olacaktır. Kimsenin platform kötüye kullanmadığından emin olmak için de bir geri bildirim sistemi olacaktır. Bağış projesi yaratan kuruluşlar ilerlemelerini platform dahil olan alt blogda yayınlayabileceklerdir; ek olarak media içeriği yükleyebilecek ve onlara sorulan soruları yanıtlayabileceklerdir. Bağışçılar kurumları ve kampanyaları puanlıyabilecek ve dilerlerse doğrulanmamış kuruluşlara da platformun’un Web Cüzdanına herhangi bir yerden TribeToken ile bağış gönderebilecektir.

ICO Dönemi

ICO Amacı: ICO’nun amacı Merkezi olmayan bir Token’ı temel alacak bir bağış platformu kurmak için gerekli fonu sağlamaktır.

ICO başlangıç tarihi: 24 Temmuz, saat 12:00 UTC

ICO bitiş tarihi: 14 Ağustos, saat 12:00 UTC

Üretilen TribeToken miktarı: 200 000 000

Üretilen miktarın nasıl dağıtılacağı:

 • 15 000 000 – Takım
 • 25 000 000 – Tribe Economy
 • 10 000 000 – Ödüller ve Ortaklıklar
 • 150 000 000 – ICO

ICO dönemi sonrası kalan miktar ise yakılacaktır.

Minimum hedef: 2500 ETH, Maximum hedef: 50 000 ETH

Token çevirme oranı: 3000 tribe = 1 ETH

Minimum işlem miktarı: 300 tribe = 0.1 ETH

ICO’nun ilk 7 günü %20 bonus Token verilecektir.

Eğer maksimum Token miktarı satılmaz ise Takım, Tribe Ecomonomy, Ödüller ve Ortaklıklar için ayrılan yüzde satılan Token yüzdesine düşürülecek ve sonunda daha fazla Token yok edilecektir.

Yol haritası

Tribe Bir: Ilk sürüm için, bağış gönderilebilecek veya TribeToken ile proje yaratılabilecek Merkezi olmayan bağış platformunun açılması hedeflenmektedir.

Tribe İki: Ikinci sürümde ise platformun mobil uygulama ile kullanımına ağırlık verilecektir. Merkezi olmayan bir web uygulama ile platformun herhangi bir cihazdan erişililebilir olması hedeflenmektedir.

Tribe Üç: Üçüncü sürümde Tribe Economy’nin aktifleştirilmesi hedeflenmektedir. Takım gelişmemiş ülkelerde TribeToken’lar ile lokal bir ekonomi kurup platform yeni özelliklerle güncellemeyi hedeflemektedir. Geliştirmeler başlayancı halka açık bir yol haritası ile güncel olarak ne üzerinde çalışıldığı gösterilecektir.

Bounty Kampanyası detayları ve şartları için: https://bitcointalk.org/index.php?topic=2006925

Toplamda 10,000,000 Tribe token bounty kampanyasına ayrılmıştır ve şu şekilde dağıtılacaktır:

 • 20% İmza Kampanyası
 • 10% Çeviri ve Moderasyon
 • 10% Blog ve Medya
 • 5% Twitter Kampanyası
 • 5% Facebook Kampanyası
 • 50% Platform Ortakları

Takım

 • Roy Brand (27)                       – Kurucu/Konsept Tasarımcı
 • Alexander Kozhukhov (26)  – Kurucu/Üst Düzey Geliştirici
 • Laurynas Cekanavicius (16) – Kurucu/Geliştirici

 

Bitcointalk Topic [TR]: https://bitcointalk.org/index.php?topic=2008793

Bitcointalk Topic [EN]: https://bitcointalk.org/index.php?topic=2006926

Bitcointalk Profilimiz: https://bitcointalk.org/index.php?action=profile;u=1021424

Siz de bu dünya ile ilgili en güncel bilgileri edinmek için Twitter adresimizden bizi takipte kalın ve kanalımıza abone olun.

Sevgiler.

BlockchainTR ekibinden “AEK”.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir