«
  1. Anasayfa
  2. Ethereum
  3. TRON kurucusu Sun, Binance’e 600 milyon dolarlık ETH gönderdi

TRON kurucusu Sun, Binance’e 600 milyon dolarlık ETH gönderdi

justin-sun-1-480x320-1

Kripto para endüstrisinin bilinen isimlerinden biri olan TRON kurucusu Justin Sun, bu kez de Binance borsasına taşıdığı Ether‘ler ile tartışma konusu oldu. Sun, 165 bin 989 ETH’i borsaya taşırken, Aralık ayı başından beri düzenli olarak bu işlemi yapması dikkat çekti.

“Herkesin düşündüğü gibi değil”

Kullanıcılar ve takipçiler ilk etapta Sun’ın satış amaçlı olarak böyle bir hamlede bulunduğunu düşündüler ancak Sun’dan açıklama gecikmedi. TRON kurucusu, Ethereum’ların satış yapılma amaçlı olarak kullanılmayan iç dağıtım cüzdanlarından yapıldığını belirtti:

“Son zamanlarda iç dağıtım cüzdanlarındaki hareketler piyasanın dikkatini çekti. Piyasa görünümü konusunda iyimser olmaya devam ediyoruz ve herkesin tahmin ettiği o durum söz konusu değil (*satış için taşıma). Ethereum ve TRON blok zincirleri endüstrisinden bağımsız olarak, oldukça iyimser olmaya devam ediyoruz. Biz üretmeye ve inşa etmeye devam edeceğiz. Bizden daha fazla ses getiren haberler almaya devam edeceksiniz”

Kasım ayında da 2 milyar dolarlık fon taşımıştı

Sun, Bitcoin’de Kasım ayı sonunda başlayan düşüş hareketi öncesinde de 2 milyar dolar değerdeki kripto paralarını kişisel cüzdanından bir başka cüzdana aktarmış ve yine tartışma konusu olmuştu. Sun o dönem de taşıdığı Ethereum’ları saklama amacıyla bir başka cüzdana taşıdığını ve satış yapmayacağını söylemişti.

Yaklaşık 2 hafta önce de TRON Vakfı’nın kendisini feshettiğini duyuran Sun, ekosistemin artık çok daha bağımsız ve merkeziyetsiz olduğunu belirtmişti.

Son 24 saatte yüzde 8’lik düşüş yalayan, Kasım ayındaki ATH’sinden bu yana ise %22 geriye giden Ethereum, haberin yazıldığı dakikalarda ise yaklaşık 3713 dolardan işlem görüyor.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Bir Cevap Yaz
What Was Your Reaction?

admin Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *