«
  1. Anasayfa
  2. Finans
  3. Ukrayna’ya Kripto Para Yağmuru! – 30 Milyon $+ (Airdrop Planı İptal Edildi)

Ukrayna’ya Kripto Para Yağmuru! – 30 Milyon $+ (Airdrop Planı İptal Edildi)

ukrayna-kripto-yasa-tasarisi.jpg

Rusya tarafından toprakları işgal edilen Ukrayna hükümeti geçen hafta kripto para bağışlarını kabul edeceklerini duyurdu ve bu ilanın ardından akın akın ülkeye kripto para bağışları gelmeye başladı. Ardından resmi Twitter hesabından yapılan açıklama ile Ukrayna hükümeti ‘Airdrop onaylandı’ şeklinde bir tweet paylaştı.

Yapılan sürprizli açıklama bağış yapanlara 3 Mart’ta bir ödül yapılacağı algısını da uyandırdı. Airdrop’un onaylandığını ve anlık görüntünün yakın zamanda paylaşılacağını belirten hükümet bununla ne demek istediği konusunda herkesin kafasında karışıklığa sebep oldu.

Airdrop, kripto para piyasasında yeni bir token projesi başladığında bunun adapte olmasını sağlamak için destek amaçlı yapılan ücretsiz coin dağıtımı anlamına gelen bir ifadedir. Bu çalışma ile yeni Pazar kurulumu desteklenerek yatırımcıların arttırılması hedeflenmektedir.

Ukrayna’dan Kripto Para Hamlesi

Savaşın başlamasının ardından sosyal medyayı oldukça etkin biçimde kullanan Ukrayna hükümeti 26 Şubat 2022’de;

  • Ethereum (ETH)
  • Bitcoin (BTC)
  • Polkadot (DOT)
  • Tether (USDT) cinsinden token bağışlar kabul edeceğini bildirmişti. Ayrıca geleneksel fon toplama işlemlerini de bir yandan devam ettirdikleri bilinmektedir.

Bağışlarda aktif rol oynayan Kuna borsası yakıt, askeri teçhizat ve gıda gibi amaçlarda harcanacak olan bağışların Ukrayna hükümetince kullanılmakta olan cüzdan hesaplarına kripto para aktarımını etkin biçimde sürdürüyor.

Airdrop Planı İptal Edildi!

Ardından bir süre sonra airdrop planını yapılması gereken güvenlik araştırmaları sebebiyle iptal ettiğini duyuran hükümet NFT dağıtımı yapacağını duyurdu.

KAYNAK: https://shibahaber.com/index.php/2022/03/16/ukraynaya-kripto-para-yagmuru-30-milyon-airdrop-plani-iptal-edildi/?preview=true

Bir Cevap Yaz
What Was Your Reaction?

admin Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *