«
  1. Anasayfa
  2. Kripto
  3. Ülkelerin Kripto Para Düzenlemeleri

Ülkelerin Kripto Para Düzenlemeleri

28

Kripto para, son günlerde en fazla kullanılan yatırım araçlarından biri olmayı başardı. Milyonlarca yatırımcının ilgi gösterdiği kripto para piyasası, gün geçtikçe popüler hale gelmeye devam ediyor. Bununla birlikte bazı ülkeler Kripto Para ile ilgili düzenlemeler yapmaktadır.

Ülkelerin Kripto Para Hakkındaki Yorumu

El Salvador

El Salvador, Bitcoin’i yasal para birimi olarak kabul etti. Bununla birlikte ülkede oldukça yaygın olan diğer para birimleri de mevcut.

Amerika Birleşik Devletleri

ABD’de, Borsa Komisyonu (SEC), Emtia Vadeli İşlemler Ticaret Komisyonu (CFTC), Menkul Kıymetler, Federal Ticaret Komisyonu (FTC), Hazine Bakanlığı, İç Gelir Servisi (IRS), Para Birimleri Denetçiliği Ofisi (OCC), Mali Suçları Uygulama Ağı (FinCEN),  kripto para birimleri gibi Coinler için yapılacak düzenlemeler üzerinde çalışmalar yapılıyor.

FED Başkanı, Jerome Powell, ABD’nin kripto para üzerinde yapılacak düzenlemelerinde, Çin Hükümetine benzeri bir yasak uygulanmayacağı bu ifade etti. ABD’nin birçok eyaleti ise kripto para ve blockchain hakkındaki yasaları kabul etti.

Singapur

En büyük finans merkezlerinden biri olan Singapur’da, Kripto Para düzenlemeleri net bir şekilde yapılmaktadır. Yapılan düzenlemelerin kripto para şirketlerinin, normal finansal şirketler gibi çalışmasına yardımcı olduğu belirtiliyor. En büyük kripto para şirketlerinden birinin CEO’su olan Christophe Lassuyt açıklamalarda bulundu.

Bu açıklamada;

“Düzenlemeler konusundaki netlik, kurumsal yatırımcılara ve çok uluslu büyük işletmelere kripto paralarla işlem yapma konusunda güveni veriyor.” Şeklinde ifadelere yer verdi.

Bir Cevap Yaz
What Was Your Reaction?

Sercan Bilik Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *