«
  1. Anasayfa
  2. Blockchain
  3. Ünlü Meme Coin %27’lik Ralli için Kolları Sıvadı, İşte Hedeflenen Seviye!

Ünlü Meme Coin %27’lik Ralli için Kolları Sıvadı, İşte Hedeflenen Seviye!

b20c8df8e732ff20ab5a704d09fa1677

Dogecoin (DOGE) fiyatı yakın zamanda yaşadığı bir yükseliş ile düşüş trendinden kurtulmayı nihayet başardı ve yükseliş devam edeceğine ilişkin sinyaller vermeye devam ediyor. DOGE geçici yavaşlamalarla karşı karşıya olsa da yatırımcıların, boğaların en kısa sürede geri dönmesini bekleyebilir.

Dogecoin fiyatı, son 40 günde ortalama %40 değer kaybettiği için bir dizi daha düşük zirve oluşturdu. Bu salınım noktaları, trend çizgileri kullanılarak bağlanabilir; bu aşağı yönlü trend çizgisi DOGE’nin yükselmesini engelledi.

18 Mart tarihinde ise DOGE, satın alma baskısında bir artış yaşadı ve sonucunda da bir kırılma yaşandı. O zamandan beri Dogecoin fiyatı bir geri çekilme yaşadı ancak yükseliş görünümünü koruyor. Bu nedenle yatırımcılar ünlü meme coin’in yükseliş trendine devam etmesini bekleyebilir.

Meme coin öncelike 0.140 dolarda bir engelle karşılaşacak ve fiyat bu engeli kırabilirse 0.150 dolarlık direncin test edilmesi mümkün olacak. Genel tabloya baktığımızda ise bu hamle mevcut seviyelerinden yaklaşık %27’lik bir yükselişle tamamlanabilir.

DOGE fiyatının yükseliş trendinde kaldığını gösteren en önemli göstergelerden birisi de IntoTheBlock’un GIOM modeli. Endekse göre bir sonraki direnç kümesinin nispeten güçlü olduğu ve 0.126 dolardan 0.155 dolara kadar bir yayılım gösterdiğini ortaya koyuyor.

Şu an 250.000 adres 25.15 milyar DOGE token ile zarar etmiş durumda ve fiyat bu kümeye doğru yaklaşırsa, zarar eden yatırımcıların büyük bir satış baskısı ortaya çıkabilir. Dolayısıyla yatırımlar bu seviyenin aşılmasını ve bu seviyelerde bir zirve oluşturmasını bekleyebilirler.

Yükseliş görünümü, işlem verileri açısından mantıklı olsa da, balinalar Dogecoin fiyatıyla ilgilenmiyor gibi görünüyor. Yüksek net değerli yatırımcıların yatırım ilgisini temsil eden 100.000 dolar veya daha fazla değerindeki büyük işlemler, son üç ayda 1.800’den 688’e düştü. Bu %30’luk düşüş, bu alıcıların DOGE’yi satın almaktan heyecan duymadığını ve ivme eksikliği nedeniyle yükseliş trendinin sorunlarla karşılaşabileceğini gösteriyor.

Eğer DOGE tüm gelişmelere rağmen 0.106 dolarlık altında bir dört saatlik mum çubuğu gösterirse, daha düşük bir dip oluşturmuş olacak ve Dogecoin için yükseliş tezini geçersiz kılacaktır. Böyle bir senaryoda ise DOGE %30 değer kaybedebilir ve 0,074 dolarlık destek seviyesini tekrar ziyaret edebilir.

Bir Cevap Yaz
What Was Your Reaction?

cem boz Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *