«
  1. Anasayfa
  2. Bitcoin
  3. XRP’yi Harekete Geçirecek Haber Sonunda Geldi: RippleX Müjdeyi Paylaştı

XRP’yi Harekete Geçirecek Haber Sonunda Geldi: RippleX Müjdeyi Paylaştı

XRPyi Harekete Geçirecek Haber Sonunda Geldi RippleX Müjdeyi Paylaştı

Toplam piyasa değerine göre en büyük 8. kripto para birimi XRP, 2021’de çok ciddi bir itibar ve değer kaybı yaşadı. XRP‘nin özellikle açılan menkul kıymet davası ile sarsıldığı biliniyor ancak yeni atılımlar bunun önüne geçilmesini sağlayabilir. Söz konusu atılımlardan birisi de XRP’nin ve XRP ağının yeni NFT furyasına dahil olması.

XRP Ağına NFT Desteği Geliyor

NFT piyasası her geçen dakika daha popüler bir hal almaya devam ederken, XRP geliştiricileri ve ekibi de buna kayıtsız kalamadı. XRP Ledger üzerindeki NFT platformunun ilk duyurusunun yapılmasının üzerinden yaklaşık 7 ay geçti ve RippleX ekibi bunu neredeyse tamamladı.

Mayıs 2021’den beri birçok kişinin bu NFT entegrasyonunu beklediği biliniyor ve sonunda beklenen müjde verildi. RippleX, XLS-20 geliştirme ağını duyurdu ve NFT odaklı bu geliştirme ağında çalışmaların resmen başladığını aktardı.

XLS-20 isimli geliştirme ağı, XRP Ledger üzerinde yan ağ gibi çalışacak ve NFT desteği verecek. Bunun için de akıllı kontrat desteğine sahip olunması gerekmekte. NFT odaklı geliştirme ağı, şu an beta aşamasında ve geliştiriciler farklı NFT işlevlerini test ediyor. Ripple’ın NFT platformunda diğer ağlardaki NFT fonksiyonlarından çok daha farklı fonksiyonların olacağı da belirtilmekte.

Ağ şu an kullanıcılara sunulmasa da bunun kesinlikle önemli bir adım olduğu görülmekte. Ripple’ın aylar önce NFT sanatçılarına ve blockchain geliştiricilerine yönelik duyurduğu 250 milyon dolarlık fon da burada işe yaramış gibi gözüküyor.

Bir Cevap Yaz
What Was Your Reaction?

admin Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *