Yakımlar Tüm Hızıyla Devam Ederken Dev SHIB Balinası Yatırımlarını 2 Trilyona Çıkardı!

  • Piyasadaki büyük satın alma çılgınlığının ortasında, milyarlarca SHIB, Ethereum ağındaki ilk 10 cüzdan tarafından ele geçiriliyor.

WhaleStats’tan alınan verilere göre, Ethereum blok zincirindeki dördüncü en büyük cüzdan, 51.4 milyar Shiba Inu token satın aldı ve bu da dev cüzdanın elindeki meme kripto para biriminin toplam USD tutarını 1.19 milyar dolar seviyesine çıkardı.

“Tsunade” olarak etiketlenen ETH balinası, bilançosunun halihazırdadaki toplam değeri 7.2 milyar dolar değerinde çeşitli kripto para birimi bulunan dev cüzdan, en son Shiba Inu (SHIB) alımına 1.1 milyon dolar harcadı. SHIB balinasının cüzdanındaki en büyük holding’ler arasında, USDOGE ve fiyatı altın değerine bağlı olan PAXG kripto para birimleri bulunuyor.

Shiba Inu, Şubat ayının sonundan bu yana varlıklarını neredeyse ikiye katlayarak balinanın en aktif trade ettiği kripto varlığı olmaya devam ediyor. Yakın bir zamana kadar, balinanın cüzdanı yaklaşık 3.6 milyar dolar değerindeyken, son zamanlarda gerçekleştirdiği yoğun alımlar sonucu hesabın değeri 8 milyar dolara kadar yükseldi.

SHIB performansı

Balinalar son zamanlarda çok sayıda büyük Shiba Inu alımı yapmış olsa da, token son 145 gün boyunca düşüş trendinde kaldığı için herhangi bir toparlanma belirtisi olmadan düşük kalmaya devam ediyor.

Uzun süreli bir düşüş trendinin yanı sıra, SHIB, varlık formasyonun sınırlarından birini kırdığında volatilite artışına neden olması gereken azalan üçgen modeline girdi. Son zamanlarda, Shiba Inu, 19 Mart’ta kalıbı kırmaya çalışmasına rağmen direnç çizgisini kıramadı.

Daha önce, başka bir büyük cüzdan, neredeyse 90 milyon dolar değerinde rekor kıran 3,7 trilyon Shiba Inu jetonu satın aldı. Satın alma, Ethereum ağındaki en büyük SHIB sahiplerinden biri tarafından yapıldı.

Uzun süreli bir düşüş trendinin yanı sıra, SHIB, varlığının formasyonun sınırlarından birini kırması durumunda volatilite artışına neden olması beklenen bir alçalan üçgen (descending triangle) formasyonuna girdi. Shiba Inu geçtiğimiz günlerde, 19 Mart’ta, bunu yapmaya çalışmasına rağmen buradaki direnç çizgisini kıramadı.

SHIB fiyattaki düşüşe rağmen kesintisiz bir alışveriş çılgınlığına şahir oldu. Geçtiğimiz günlerde başka bir büyük cüzdan, yaklaşık 90 milyon dolar değerinde 3.7 trilyon Shiba Inu token satın aldı. Balinalar tarafından yapılan bu büyük alımların, olumlu bir fiyat beklentisinin bir sonucu olduğu düşünülüyor.

1 milyardan fazla SHIB dolaşımdan kaldırıldı

Yakın zamanda yayınlanan bir tweet’e göre, son 24 saat içinde bir milyardan fazla Shiba Inu meme kripto para birimi “inferno” cüzdanlarına taşındı ve dolaşımdan çıktı.

Shiba Inu topluluğunun yakılan SHIB token miktarını takip edebileceği bir izleme platformu olan olan shibburn, yakın zamanda yaptığı bir açıklamada; geçen sabahtan beri 1.021.292.580 Shiba Inu’nun yakıldığını bildirdi. Bu şekilde “yakılan” tokenlar, geri çekilemeyeceği veya başka şekilde harcanamayacağı cüzdanlara taşındı ve dolaşımdan kalıcı olarak çıkarıldı. İstikrarlı gerçekleşen bu yakımların gelecekte fiyatı yukarı çekmesi bekleniyor.

İşlem zamanında fiat para olarak 24.296 dolar değerinde olan bu SHIB’leri dolaşımdan kaldırmak için çeşitli ekipler ve bireyler 41 işlem gerçekleştirdi.

244.5 milyon SHIB, Nisan ayı yakım potasına gitti

SHIB markalı oyunlar, mal ve ürünler satan; ekibi her ayın ortasında düzenli olarak token yakımı gerçekleştiren SHIB Superstore Twitter hesabı, Mart ayında (20 marta kadar) SHIB satın almak için şimdiye kadar 5808 dolar topladıklarını açıkladı.

USD cinsinden bu miktar, mevcut SHIB/USD döviz kuru üzerinden yaklaşık 244.547.368 köpek token anlamına geliyordu. Şirketin internet sitesine göre bu miktar 15 Nisan’da imha edilecek olan yakma potasına eklenecek.

Leave a Comment

Your email address will not be published.