«
  1. Anasayfa
  2. Finans
  3. Yeni trend Metaverse mağazası: İletişim operatörü seçimini yaptı!

Yeni trend Metaverse mağazası: İletişim operatörü seçimini yaptı!

1636030336-temp-faaLgA_recommender-kedvenc.jpg

Metaverse’ün ortaya çıktığı günden bu yana haberler gelmeye devam ediyor. Her geçen gün daha çok büyüyen dijital aleme katılımlar çoğalıyor. Arsa satın alma, avatar oluşturma gibi pek çok hayala sığmayacak şeyleri yapabilirsiniz. Son zamanların trendi ise Metaverse mağazası açmak.

Facebook kurucusu Mark Zuckerberg’in “Meta”yı ortaya atmasından bu yana gelişmeler hiç olmadığı kadar hızlı ilerliyor. Buna geleneksel pazar çok çabuk adapte oldu. Birçok marka, kurum sanal evrene taşındı. Arazi satın alma ve mağaza açma en çok popüler olanlar arasında. Şimdi ise iletişim operatörü olarak herkesin yakından tanıdığı Vodafone, bir mağazaya kavuştu.

Vodafone, Metaverse mağazası için popüler varlığı seçti

Metaverse dediğimizde aklımıza ilk gelen varlıklardan biri de Decentraland. Trendin başladığı ilk günlerde büyük bir çıkış yakalayarak göz doldurmuştu. Şimdi ise aldığı yatırımlarla beraber büyümeye devam ediyor. Metaverse mağazası açmak isteyen pek çok marka Decentraland’a başvuruyor.

Vodafone Türkiye, dün paylaştığı bir tweet ile yakın zamanda sanal dünyada olacaklarını söyledi. Decentraland ile anlaştıklarını ekleyen Vodafone Türkiye, mağaza hakkında detayları da paylaştı. Vodafone Metaverse Mağaza, Decentraland 66-1 konumunda yer alacak.

 

Bir Cevap Yaz
What Was Your Reaction?

Sercan Bilik Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *